У МВС розкрили, які завдання виконуватиме новостворений Корпус морської піхоти: всі деталі
Сьогодні українські підрозділи морської піхоти фактично досягли розмірів Корпусу, тому тепер залишається лише об’єднати їх в єдиний «організм».
В Україні створять Корпус морської піхоти. У МВС пояснили, яку зброю він матиме і які завдання виконуватиме.
Про це розповів командувач Військово-Морських Сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
«Створення Корпусу України — це вимога сьогодення. Ми — морська держава, у нас дуже протяжна берегова смуга — понад 2700 кілометрів, з них 1700 кілометрів морського кордону. Усе наше узбережжя — разом із річками, лиманами, затоками, портами, потребує захисту. І завдання із забезпечення безпеки чи вивільнення цих територій покладається саме на морську піхоту», — пояснив Неїжпапа.
За його словами, сьогодні ситуація диктує Україні вимогу сформувати потужний «організм», який повинен мати повноцінну систему управління, комплект озброєння та військової техніки, відповідні підрозділи для виконання цих завдань і самостійно, і у взаємодії з іншими складовими оборони.
Віцеадмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що на озброєнні нового Корпусу морської піхоти буде бронетехніка, що плаває, а засобами доставки цієї техніки буде корабельний склад ВМС ЗС України.
За словами командувача ВМС України, кількість особового складу Морської піхоти буде збільшено шляхом створення нових бригад й інших підрозділів — артилерійських, забезпечення, підтримки.
«Усі ці плани реалізуються уже зараз, у нас немає часу чекати на завершення війни», — додав віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
В Україні створять Корпус морської піхоти: що відомо
Президент України Володимир Зеленський 23 травня заявив про створення Корпусу морської піхоти. За його словами, будуть сформовані нові бригади, забезпечені сучасною технікою та зброєю.
Основними завдання Корпусу морської піхоти будуть проведення морських та повітряно-морських десантних операцій, захоплення плацдармів, які утримує противник, ведення наступального бою на морському узбережжі, а також оборона важливих берегових об’єктів та ділянок узбережжя, зокрема морських баз і портів.
Наразі в структурі морської піхоти перебувають:
- 35 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського;
- 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського;
- 503 окремий батальйон морської піхоти;
- 406 окрема артилерійська бригада імені генерала-хорунжого Олексія Алмазова;
- 32 реактивний артилерійський полк;
- 140 окремий розвідувальний батальйон.
Також у процесі формування перебувають розгорнуті 37-а і 38-а бригади морської піхоти.
Сьогодні за кількістю та набутими спроможностями українські підрозділи морської піхоти фактично досягли розмірів Корпусу, тому тепер для формування КМП залишається лише об’єднати їх в єдиний «організм».
Після цього підрозділи морської піхоти отримають єдине командування, під керівництвом якого проводитимуться операції на полі бою. Зараз же, для виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти переходять у тимчасове підпорядкування іншим командуванням на місцях.