93% госпіталізованих за цю хвилю епідемії COVID-19 в Україні не були вакциновані, – МОЗ
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що 93% госпіталізованих за цю хвилю епідемії коронавірусу в Україні не були вакциновані.
Про це він повідомив сьогодні на брифінгу.
“Ключовою особливістю цієї хвилі є те, що 93% госпіталізованих не вакциновані проти COVID-19. Майже всі тяжкі випадки, які потребують реанімаційних заходів, – також невакциновані. Компромісів із коронавірусною хворобою немає ніде у світі. Лише вакцинація захищає та рятує життя”, – зазначив він.
За словами Ляшка, завдяки вакцинації медики наразі рятують кожну годину 10 життів, кожні 6 хвилин – одне життя.
Він додав, що впродовж останнього тижня для хворих на коронавірус виділили ще 857 ліжок у 5 лікарнях. За минулий тиждень – 4755 ліжок в 41 лікарні.
Всього в українських лікарнях виділено 70 127 так званих ліжок з киснем, тобто ліжок, де можна забезпечити проведення кисневої терапії. З них 69% наразі зайняті пацієнтами.
Ляшко також зазначив, що ситуація нерівномірна й залежить від регіону.
“У 48 ковід-лікарнях (це близько 9%) ліжка з киснем зайняті на 100%, а у 233 лікарнях вже більш ніж на 75%. Решта 55% закладів залишаються без критичного навантаження”, – уточнив він.
Нагадаємо, 3 листопада перед Верховною Радою та Офісом президента мітингували противники вакцинації та COVID-паспортів.
Вакцинація в Україні: статистичні дані
Станом на ранок 5 листопада, в Україні на коронавірус загалом захворіли 3 032 951 людина. Летальних випадків зареєстровано 70 842.
Надвисокий добовий приріст тих, хто захворів, фіксують з середини жовтня — майже щодня понад 20 тисяч нових випадків. Показники вищі, ніж будь-коли торік.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 11 086 047 людей, з них отримали одну дозу – 11 086 045 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 762 884 людини.
Наразі у червоній зоні епіднебезпеки перебувають столиця та 15 областей.
- Опитування ЮНІСЕФ демонструють, що 42% тих, хто ще не щепився, готовий зробити це.
- Знайти найближчий до себе пункт вакцинації можна, скориставшись мапою або переліком на сайті МОЗ.
- Крім цього, на сайті МОЗ про вакцинацію можна знайти усю необхідну інформацію про вакцини, що використовуються, можливі протипоказання, побічні реакції тощо.